• WixMagic

בניית אתרים בחינם עם WIX


במאמר זה נמליץ לכם מתי כדאי לפתוח אתר חינמי ב-WIX ומתי לא כל כך.

בניית אתר וויקס בחינם פתוחה לכל משתמש שרוצה בכך, כל אתר וויקס שנפתח מקבל אוטומטית חבילה חינמית שכוללת הכול (כמעט). וויקס מבטיחים שהם לעולם לא ימחקו אתר חינמי והם עומדים במילתם כמובן (יש כבר מעל ל-100 מיליון אתרים חינמיים) והם נותנים לכולם תמיכה טכנית מלאה (שזה מטורף בפני עצמו).

אז למה לא טוב חשבון בחינם ?

לא ניתן לחבר דומיין באתר חינמי

מיד תבינו למה חיבור דומיין הוא כל כך חשוב, והקשר ההדוק שלו לקידום האתר.

כשקונים דומיין, אתם רוכשים את הזכויות שלו, הוא שייך לכם, כשפותחים חשבון חינמי, וויקס נותנת לכם כתובת זמנית שלא שייכת לכם ונראית כך:

https://my-site.wixsite.com

אין בעיה להיות עם כתובת זמנית של וויקס, כל האפשרויות בעורך תוכן פתוחות לעבודה, תוכלו אפילו להופיע במנוע חיפוש של גוגל אם תגישו את האתר להם את האתר בקישור הזה, אבל את כל הקרדיט והעבודה הקשה שהשקעתם באתר תקבל הכתובת הזמנית של וויקס ולא אתם, יש לזה משמעויות מרחיקות לכת אם חושבים לטווח ארוך.

הדבר הנפלא הוא שהמצב ניתן לתיקון במיידי - קונים חבילת פרימיום, רוכשים דומיין, מחברים אותו ואוטומטית כל דפי האתר הזמניים יופנו לכתובות החדשות (בשפה מקצועית זה נקרא הפניות 301), רק שעדיף לעשות זאת בתחילת התהליך של בניית האתר.

לא ניתן לחבר גוגל אנליטיקס

אנליטיקס זוהי מערכת משוכללת של גוגל שמודדת את ביצועי האתר ועוד שלל אפשרויות, היא ניתנת בחינם לכל בעל אתר, אלו העיניים שלנו בשיווק דיגיטלי, מי שמשתמש באתר אינטרנט לשיווק דיגיטלי, צריך את זה, מאוד.

לא ניתן לחבר גוגל קונסול

הקונסולה של גוגל היא מערכת שמחברת את האתר שלנו בצורה מסודרת ורשמית למנוע החיפוש של גוגל, גם היא ניתנת בחינם ע"י גוגל, המון נתונים חשובים מופיעים שם והיא גם מתחברת לאנליטיקס שהוזכרה קודם ולמערכת הפרסום של גוגל. כלי קריטי לקידום האתר ושיווק דיגיטלי .

פרסומות של וויקס באתר

אולי זה נשמע לא כל כך נורא, אבל זה לא טוב. הפרסומות לחיצות, גולש שילחץ עליהם יגיע לאתר של וויקס, באתר שלנו אנחנו לא רוצים שהגולש יסטה מהדרך ויצא מהאתר.

גם מבחינה מיתוגית, אנחנו לא רוצים שיופיע הלוגו של וויקס אלא שלנו, ובגרסת המובייל של האתר הפרסומת משתלטת על החלק העליון.

לא ניתן להוסיף פאביקון

תרימו שנייה את העיניים ללשונית של דפדפן, מופיע בה כיתוב ולצידו תמונה קטנטנה, בחשבון חינמי לא ניתן להחליף את התמונה הזאת ומופיע בה קבוע הלוגו של וויקס.

למה זה חשוב ? ניראות, אם יצרפו את האתר למועדפים בדפדפן (ובעיקר בנייד) אז יהיה אייקון שמייצג אתכם.

הרחבות אתר

וויקס פיתחו הרחבות ייעודיות לאתרים כמו: מלונות, מסעדות, מוזיקה ועוד. אם תרצו להשתמש בפיצ'רים המתקדמים של ההרחבה, תצטרכו לקנות חבילה + את הרחבה שרציתם.

חנות וירטואלית WIX

לא ניתן להשתמש ב- Wix Stores, ללא חשבון פרימיום.

נפח אחסון גדול

באתר חינמי האחסון מוגבל עד 500MB, זה אומר שאם תבנו אתר גדול מאוד עם מאות דפים ותמונות האחסון החינמי לא יהיה מספק.

נפח התעבורה

באתר חינמי נפח התעבורה מוגבל ל- 500MB. כל גולש שמגיע לאתר מכניס לפעולה את השרת שעליו בנוי האתר. אם מגיעים בחודש מאות בודדות של גולשים אז נפח התעבורה הוא זניח, אבל אם מגיעים לאתר עשרות אלפי גולשים (חלומו של כל בעל אתר) בחודש אז נפח התעבורה כבר מתחיל להיות פאקטור רציני.

תמיכה טכנית

וויקס נותנים עדיפות בתמיכה טכנית לאתרים עם חשבון פרימיום, הם מבטיחים שהם יתנו תמיכה טכנית לכל אתר שיבנה במערכת שלהם, גם לבעלי אתר חינמי, אבל הם נמצאים בסוף התור.

אז מתי כן אפשר להשתמש באתר וויקס חינמי ?

פרויקטים לא מסחריים.

אתרים ללא מיתוג.

אין צורך באפליקציות ייעודיות.

אין צורך להופיע בגוגל, לדוגמא אתר הזמנה לאירוע פרטי.

עסק שאינו מעוניין להפעיל שיווק דיגיטלי מתקדם באינטרנט.

לסיכום

עסק שרוצה נוכחות רצינית באינטרנט ומבין את החשיבות של שיווק דיגיטלי, יקנה חבילת פרימיום (ראו איך לבחור חבילה), יחבר דומיין, יוריד את הפרסומות, יתחבר לכלים דיגיטליים מתקדמים וכך יוכל להתחרות הרבה יותר טוב ונכון בזירה הדיגיטלית.

אם תרצו לראות את השירותים שלנו - בניית אתרים WIX

בהצלחה.

צוות WixMagic

#קידוםאתרWIX #בנייתאתרוויקסבחינם